• Obrabiarki CNC

    Obrabiarki CNC

    Oferujemy Twojej firmie
    innowacyjne rozwiązania technologiczne

5-cio osiowe centra

LITZ

LITZ LU-400

LU-400 jest zaawansowanym 5-osiowym pionowym centrum obróbkowym o kompaktowych wymiarach umożliwiającym obróbkę detali o ciężarze do 200 kg mocowanych na stole o powierzchni ø450 mm. Obrabiarka posiada wrzeciono 12000 obr./min z napędem bezpośrednim (Direct-Drive) i układem chłodzenia cieczą oraz aktywną kompensację termiczną wrzeciennika, co wraz z 5-osiową konfiguracją sterownika (symultaniczne 5 osi) i 30-pozycyjnym magazynem narzędzi, pozwala na wysokodynamiczną obróbkę detali o złożonej geometrii w jednym zamocowaniu. Znacząco skraca to czas obróbki, co zapewnia konkurencyjność użytkownikowi.

Stół uchylno-obrotowy o wysokiej sztywności posiada enkodery Heidenhain dla bezpośredniego odczytu położenia osi B/C. Efektem jest znakomita dokładność obróbki skomplikowanych przedmiotów obrabianych.

Dzięki wyposażeniu osi X/Y/Z w prowadnice toczne wałeczkowe, śruby pociągowe (z napięciem wstępnym) bezpośrednio sprzęgnięte z silnikami serwo oraz optyczne liniały pomiarowe Heidenhain, zapewniona jest płynność ruchów oraz minimalizacja wpływu odkształceń termicznych na dokładność pozycjonowania.

Panel sterujący systemu Heidenhain iTNC-530 (lub Siemens 840DSL) jest zamocowany na przesuwnej konsoli i posiada regulację wysokości dla dogodnej obsługi. Drzwi do przestrzeni roboczej są otwierane z przodu i boku pozwalając na łatwy dostęp dla manualnego, jak i automatycznego załadunku detali.

Centra obróbkowe LU-620 są idealnym rozwiązaniem godzącym wysoką jakość i wydajność obrabiarki z przystępną ceną.

Dostępne systemy sterowania: Heidenhain iTNC530, Siemens 840DSL lub Fanuc 31i
zapytaj o ten produkt

Parametry

Stół [mm]: φ450 (φ320)
Przesuwy (X-Y-Z) [mm]: 400-350-350
Obroty wrzeciona [min -1]: 12000 (15000)
Moc wrzeciona [kW] 7,5
Pojemność magazynu narzędzi [szt.] 30
Posuwy szybkie [m/min] 48x48x48
wróć do listy