• Obrabiarki CNC

    Obrabiarki CNC

    Oferujemy Twojej firmie
    innowacyjne rozwiązania technologiczne

5-cio osiowe centra

LITZ

LITZ LU-1200

LU-1200 to wysokoprecyzyjne 5-osiowe pionowe centrum obróbkowe o ultra sztywnej konstrukcji, pozwalające na obróbkę detali o ciężarze do 2000 kg mocowanych na stole o powierzchni ø1150 mm. Bazą konstrukcji nośnej jest łoże w kształcie litery U, w którego ścianach bocznych osadzone są podpory stołu uchylno-obrotowego. Stół roboczy posiada wysokiej klasy bezpośrednie napędy (silniki momentowe) osi A (podwójny napęd – po obu stronach osi A) oraz C. W osiach X/Y/Z zainstalowane są prowadnice toczne wałeczkowe o wysokiej nośności (Heavy Duty) oraz optyczne liniały pomiarowe.

Obrabiarka posiada wrzeciono 8000 obr./min (stożek 50 BigPlus lub HSK-A100) z napędem bezpośrednim (Direct-Drive) i układem chłodzenia cieczą oraz aktywną kompensację termiczną wrzeciennika.

LU-1200 pozwala na wysokoprecyzyjną i wysokowydajną symultaniczną 5-osiową obróbkę przedmiotów o złożonej geometrii, np. konturów spiralnych, powierzchni pochylonych, nieregularnych konturów, których wykonanie jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe na 3-osiowych obrabiarkach.

Zastosowane bezpośrednie napędy (silniki momentowe) w osiach A i C są wyposażone w obrotowe enkodery dla bezpośredniego odczytu położenia. Silniki momentowe swymi parametrami roboczymi i efektywnością znacznie przewyższają możliwości konwencjonalnych napędów z przekładniami ślimakowymi.

Panel sterujący systemu Heidenhain TNC-640 jest zamocowany na przesuwnej konsoli i posiada regulację wysokości dla dogodnej obsługi. Drzwi do przestrzeni roboczej są otwierane z przodu i od góry pozwalając na łatwy dostęp do załadunku detali, w także z użyciem suwnicy.
zapytaj o ten produkt

Parametry

Stół [mm]: φ1150
Przesuwy (X-Y-Z) [mm]: 100-1370-800
Obroty wrzeciona [min -1]: 8000 (BBT50)
Moc wrzeciona [kW] 27/64
Pojemność magazynu narzędzi [szt.] 24 (48)
 Posuwy szybkie [m/min] 48x48x48
wróć do listy